NASZE MAMY – NAUCZYCIELKI ŻYCIA

Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Skibniewie w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie zdalnie otrzymali zadanie, by dokładniej przyjrzeć się swoim mamom. Mieli się zastanowić:
W jaki sposób mama pomaga im odnaleźć się w codziennym życiu? Czego ich nauczyła?
Co jej zawdzięczają? Jest zwyczajna … czy nadzwyczajna?

Swoje przemyślenia zaprezentowali w postaci opowiadania, dyplomu, plakatu, piosenki i wierszy.

Oto niektóre prace:

„Moja mama jest nadzwyczajna, bo gdy mam problem zawsze mogę zwrócić się do niej o pomoc i pomoże mi w każdej potrzebie. Jak dostanę słabą ocenę, to zawsze mówię mojej mamie, bo tylko ona zrozumie mnie i pocieszy. Kocham swoją mamę za to wszystko, co dla mnie robi; za to, że jest taka dobra i wyrozumiała. Nikt nie robi lepszych ciast i tortów! Życzę mojej mamie dużo zdrowia, cierpliwości i pociechy ze mnie”.(Bartek)

„Moja mama cały czas się o mnie troszczy,
i podczas choroby przynosi pyszności.
Rozumie w każdej sytuacji mnie
i wspiera – nieważne co dzieje się.
Pomaga mi zawsze bez względu na wszystko
i zawsze jest przy mnie blisko.
Codziennie mogę na nią liczyć
i wiem, co jej dziś życzyć.
W Dniu Mamy - 26 maja - życzę jej
wytrwałości ze mną, nawet gdy jest źle
i gdy ciężko zrozumieć mnie;
zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze
i miłości, bo miłość przynosi szczęście” (Maja)

W dowód wdzięczności dzieci miały przygotować swoim mamom w dniu ich święta coś wyjątkowego i jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Ich prace świadczą o tym, że pomysłowość dziecka nie zna granic – obok słodkich laurek i ciepłych słów pojawiły się wspaniałe niespodzianki kulinarne, okazjonalny lampion czy dekoracja roweru bukietem bzu. Zresztą zobaczcie sami… czy może być większy dowód dziecięcej wdzięczności i miłości?